فهرست مطالب

انواع کانکس ها و کاربردهای آن

کانس ها سازه هایی هستند که انواع مختلفی دارند و بنا بر نیاز متفاوت افراد انتخاب می شوند. در دوره های پیشین از این سازه تنها به منظور یک محیط برای سکونت استفاده میگردید، اما در حال حاضر می توان از انواع کانکس ها و کاربرد های آن بهره برد.

انواع کانکس ها

کانس مسکونی و ویلایی

همانطور که از نامش پیداست این نوع کانکس یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین کانس های موجود در بازار است. کانس مسکونی در دو مدل، یک سکونت گاه کوچک و یا خانه ویلایی و لوکس وجود دارد. از کانکس های کوچک به منظور خانه سرایداری استفاده می شود، که افراد متناسب با بودجه و نیاز خود از هر دو مدل می توانند تهیه کنند.
مزیت کانکس های مسکونی بسیار است، از جمله می توان به کاهش زمان، هزینه و قابلیت جابه جایی آن اشاره کرد. در حقیقت کانکس های مسکونی می توانند هر آنچه که از یک واحد مسکونی ساخته شده انتظار داشت را فراهم سازد.

انواع کانکس ها و کاربردهای آن

کانکس اداری

این نوع از کانکس به عنوان یک دفتر کار که قرار است تعداد زیادی از پرسنل در آن همکاری کنند، استفاده می شود. این سازه از پیش ساخته شده، می تواند همانند یک واحد مسکونی راحتی و امنیت را برای کارمندارن مهیا کند. کانس ادراری در طرح و انواع مختلفی موجود است.

کانکس ادراری دو اتاقه

طراحی این سازه به این صورت است که دو اتاق بزرگ که هر دو توسط یک در به بیرون راه دارند، ساخته شده است و هر دو اتاق دارای سیستم گرمایشی، سرمایشی، برق و… است.

کانکس ادراری سالنی

در این سازه تنها یک سالن در کانکس موجود است، معمولا کانکس ادراری سالنی در ابعاد 12 متری ساخته می شود، اما دیگر این سازه امکاناتی همچون اتاق، آشپزخانه و… را ندارد. کانکس ادراری دو اتاقه به همراه سرویس بهداشتی و آبدارخانه، مناسب ترین کانکس برای کارهای ادراری است که تمام امکانات مناسب را برای افراد مهیا می کند.

کانکس‌ نگهبانی

کانکس های نگهبانی یکی دیگر از موارد پر کاربرد این سازه است. کانکس های نگهبانی در ابعاد و طرح های مختلفی موجود است که معمولا جلوی درب شرکت و سازمان ها قرار می گیرد. برخی از کانکس های نگهبانی طرحی لوکس و شیک دارند که مناسب برای محیط های تجاری است، اما کانکس نگهبانی در طرحی ساده برای نگهبانی از پروژه های عمرانی و ساخت و ساز است.

کانکس کارگاهی

کانکس گارگاهی به منظور اسکان کارگران استفاده می شود. در مقابل انواع کانکس که معرفی شد، این نوع سازه را می توان با قیمت پایین تری تهیه کرد.

کانکس فروشگاهی

از آنجا که این سازه محدودیت جابه جایی را نقض می کند، با کانکس فروشگاهی می توان از یک منطقه به منطقه دیگر جابه جا شد. همچنین از آنجا که کانس ها عایق بندی هستند می توان در هر زمان از سال از آن بهره برد. از کانکس های فروشگاهی می توان در مشاغل بسیاری همچون دکه روزنامه فروشی، فست فود و… استفاده کرد.

کانکس های چرخ‌دار

این نوع کانکس تفاوتی که با سایر انواع کانس دارد در داشتن چرخی است که برای آن طراحی شده است. معمولا تعداد این چرخ ها 4 تا است، همین چرخ ها یک مزیت عالی محسوب می شوند و می توان به راحتی کانکس چرخ دار را با ماشین شخصی جابه جا کرد. افراد می توانند در زمینه رستوران سیار، پلیس راه و… از مزیت های آن بهره مند شوند.

کانکس پلیس

همه افراد، کانکس های پلیس را در بین راه ها مشاهده کردند. برای این نوع از کانکس ها سعی شده است تمام امکانات رفاهی در نظر گرفته شود، تا محیطی راحت باشد. بسته به نیاز، شغل، بودجه و…  رستاک به شما کمک می کند، از انواع کانکس و کاربرد های آن بهره مند شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *