فهرست مطالب

درب های اتوماتیک صنعتی

درب های اتوماتیک صنعتی

درب های اتوماتیک صنعتی، درب های بزرگی هستند که در کارخانجات، سوله ها و انبارها استفاده می شوند تا جلوی اتلاف انرژی جلوگیری شود. استفاده از این درب ها برای کارخانه ها و سوله ها که رفت و آمد و جابجایی کالا زیاد است، یک ضرورت محسوب می شود و به همین خاطر، این درب ها باید به گونه ای انتخاب شوند که در پی باز و بسته شدن های مکرر، دوام بالایی داشته باشند و خراب نشوند. انواع مختلفی از این درب ها مانند ریلی، کرکره ای، سکشنال و … وجود دارد که هر یک با توجه به مشخصاتی که دارند، برای محیط های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی کامل درب های اتوماتیک صنعتی بپردازیم.

هر آن چه از درب های اتوماتیک صنعتی باید بدانید

درب های اتوماتیک صنعتی که بیشتر به صورت کرکره ای هستند، در واحدهای صنعتی، کارخانه ها یا محل نگهداری هواپیما مورد استفاده قرار می گیرند و در مکان هایی که محدودیتی در عرض برای نصب درب وجود ندارد، به خوبی نصب می شوند.

درب های اتوماتیک صنعتی به گونه ای طراحی می شوند که دوام و ماندگاری بالایی داشته باشند و عمدتا در مکان هایی استفاده می شوند که علاوه بر ایمنی، ظاهر نیز برایشان مهم است. جنس این درب ها و تیغه ها عمدتا از آلومینیوم و یا آلومینیوم فوم دار است تا میزان صدا به حداقل برسد و جلوی اتلاف انرژی نیز گرفته شود.

درب های اتوماتیک صنعتی

مزیت استفاده از درب های اتوماتیک صنعتی

اگر می خواهید از مزایای درب های صنعتی اتوماتیک بهره مند شوید و این درب ها سال ها برای تان کار کند، حتما از تولیدکنندگانی که اعتبار خوبی در بازار دارند، درب را خریداری کنید. درب های صنعتی عایق بسیار خوبی هستند و ورود و خروج هوا و انرژی را به خوبی کنترل می کنند، به همین خاطر، مواد و محصولات شما در دمای مناسبی نگه داری خواهند شد.

مزیت دیگر درب های اتوماتیک صنعتی، سرعت آن هاست و خب طبیعتا اگر در کارخانه ها، انبارها یا سوله ها از درهای معمولی استفاده شود، باز و بسته شدن در طی بازه زمانی طولانی تری انجام می شود، اما این درب ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند و به کار سرعت بخشیده خواهد شد. نکته بسیار مهم این است که دوام این درب ها باید به گونه ای باشد که در پی باز و بسته شدن های مداوم در طول روز، دچار استهلاک و خرابی نشوند.

انواع درب های اتوماتیک صنعتی

انواع مختلفی درب اتوماتیک صنعتی وجود دارد که با توجه به ویژگی های شان، برای مکان های خاصی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

  • درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای

این نوع درب ها که با عنوان درب صنعتی رول آپ نیز شناخته می شوند، به صورت کرکره ای باز و بسته می شوند، کاملا ایمن هستند و مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی دارند. از این درب ها عمدتا برای مکان هایی که فضایی کمتری برای نصب دارند، استفاده می شود.

  • درب اتوماتیک صنعتی ریلی

به درب های صنعتی ریلی، درب های کشویی نیز گفته می شود و عمدتا برای مکان هایی که رفت و آمد و جابجایی محصولات بیشتر است، مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام انتخاب این نوع درب ها باید به مواردی مانند کیفیت و استحکام ریل ها، روان بودن حرکت درب و تاب نداشتن درب توجه داشت. درب های ریلی با نیروی برق کار می کنند و محدودیتی در باز و بسته شدن ندارند.

  • درب اتوماتیک صنعتی سکشنال

درب سکشنال مناسب فضاهایی هستند که عرض آن ها کم است و مزیت اصلی این درب ها این است که زیر سقف جمع می شوند و میزان باز و بسته شدن آن ها توسط خود مشتری کم و زیاد می شود.

  • درب اتوماتیک صنعتی فولد آپ

از درب های صنعتی فولد آپ برای مکان هایی با ورودی های بزرگ مانند آشیانه هواپیما استفاده می شود. سرعت باز و بسته شدن این درب ها معمولا پایین است، اما دوام و استحکام بالایی دارند.

نکات مربوط به نگهداری از درب های صنعتی اتوماتیک

درب های صنعتی اتوماتیک، شرایط نگهداری خاصی ندارند ، اما در نظر داشتن یک سری نکات باعث می شود این درب ها مدت زمان طولانی تری عمر کنند و دچار خرابی نشوند.

  • از شستن سنسورها با آب خودداری کنید.
  • ریموت در را در جایی قرار دهید که فشاری به دکمه ها وارد نشود.
  • توجه کنید که شی خارجی بین ریل ها گیر نکرده باشد.
  • در صورت عمل نکردن کرکره برقی، حتما باتری ریموت را بررسی کنید و اگر ضعیف شده بود، حتما باتری را تعویض کنید.
  • از شستن تمام قسمت هایی که به روغن کاری نیاز دارند، خودداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *