فهرست مطالب

فروشنده نبشی

فروشنده نبشی

نبشی یکی از پروفیل های فلزی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. سطح مقطع این قطعه به صورت دو ضلع عمود بر هم است که به صورت تکی و یا مرکب با دیگر مقاطع استفاده می شود. نبشی ها طراحی ساده ای دارند اما استفاده از آن ها در پروژه های کوچک وبزرگ بسیار حیاتی و ضروری به حساب می آید. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی کامل نبشی و فروشنده آن بپردازیم.

هر آنچه که از نبشی باید بدانید

نبشی، پروفیل از نوع باز است که مقطع آن به شکل حرف L انگلیسی است که دارای دو ضلع عمود بر هم است. نبشی ها با دو مشخصه اندازه بال و ضخامت شناخته می شوند و بر اساس هم اندازه بودن یا نبودن بال ها به دو دسته با بال مساوی و بال نامساوی تقسیم می شوند که  با بال مساوی، یک عدد بر روی بال درج شده و در نبشی با بال های نامساوی، اندازه هر دو بال بر روی محصول درج می شود. نبشی ها هم چنین از نظر نحوه تولید در کارخانجات مختلف، دارای دو نوع زیر هستند:
• پرسی، که پر کاربردترین نوع نبشی است و از ورق فولادی به عنوان ماده اولیه برای ساخت شان استفاده می شود که در ابتدا ورق به صورت نواری برش می خورد و سپس از میان چندین غلتک و در چند مرحله عبور داده می شود تا ورق از وسط خم شود.
• فابریک، که برای ساخت شان از بیلت فولادی استفاده می شود و به همان صورت از خط تولید خارج خواهد شد. در واقع، بیلت ها در ابتدا حرارت داده شده و با عبور از میان غلتک ها، اندازه شان کم یا زیاد خواهد شد.
نوع فولاد به کار رفته در نبشی به گونه ای است که مقاومت بسیار بالایی در برابر دماهای بالا و اکسیداسیون دارد و استفاده از آن در محیط هایی که سازه در معرض ضربه یا اثرات شدید عناصر قرار دارد، بسیار مناسب می باشد. از دیگر ویژگی های این نوع پروفیل می توان به مواردی مانند ماندگاری و دوام بالا، سبک بودن، سازگار بودن با محیط و مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد.

فروشنده نبشی

وزن

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید نبشی باید در نظر داشته باشید، وزن محصول است که از طریق جدول اشتال و جدول وزنی نبشی ها محاسبه می شود و از حاصل ضرب مجموع طول بال های نبشی، طول، ضخامت و ضرب در عدد 7850 به دست می آید. توجه داشته باشید که واحد اندازه گیری باید بر اساس متر باشد.

کاربرد

از نبشی ها به دلیل داشتن خاصیت ضد زنگ، می توان در ساختمان سازی و صنایع مختلف استفاده کرد، از جمله:

• ساخت ستون و خرپا
• اتصال پل ها به ستون ها، ستون ها به صفحات در فونداسیون ساختمان
• ساخت ماشین آلات صنعتی
• ساخت وسایل خانه و آشپزخانه مانند کابینت و مبل و صندلی
• ساخت مخازن
• صنایع پتروشیمی و دریایی

بهترین فروشنده

کارخانه های مختلفی در ایران از جمله فولاد ناب تبریز، نورد آریان فولاد، فولاد کوهپایه، فولاد اصفهان و گروه صنعتی شکفته، این محصول را با کیفیت بسیار بالا و مرغوب به بازار عرضه می کنند و قیمت این محصول با توجه به کارخانه و برند تولید کننده متفاوت می باشد. شما می توانید خرید مستقیم و بدون واسطه خود را از طریق مراجعه به سایت رستاک و یا تماس با همکاران ما انجام بدهید تا علاوه بر دریافت مشاوره، خرید مطمئن تری را نیز تجربه کنید.

بیشتر بخوانید : فروشنده ورق سیاه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *