فهرست مطالب

فروشنده پروفیل

فروشنده پروفیل

پروفیل از جمله مهم ترین مقاطع فولادی است که در صنایع مختلف و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در مهندسی، به هر حجمی که یک سطح مقطع ثابت در طول مشخص داشته باشد، پروفیل گفته می شود که پروفیل ها برای اولین بار در سال 1890 در ساخت یک پل قوسی در اسکاتلند استفاده شدند. پروفیل در زبان لاتین، به تمام تجهیزاتی اطلاق می گردد که در ساخت در، پنچره، نمای ساختمان یا لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی بیشتر این مقطع فولادی و فروشنده هایش بپردازیم.

بیشتر بخوانید : قیمت پروفیل 

پروفیل چیست و چه کابردی دارد؟

در صنایع خودرو سازی، ساختمان سازی، ساخت ماشین آلات، ساخت در و پنجره، تولید مبلمان های فلزی مورد استفاده قرار می گیرند که بسته به نوع شان، قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

فروشنده پروفیل

پروفیل ها به دو دسته باز و بسته تقسیم می شوند که:

•  باز، پروفیل هایی هستند که دو سر آن به هم جوش داده نمی شود که پروفیل Z معروف ترین نوع باز است که کاربرد وسیعی در صنایع ساختمان سازی دارد. از این نوع برای ساخت تیر آهن، تسمه، میلگرد و نبشی استفاده می شود و در ابعاد و انداه های مختلفی در بازار موجود می باشد.
• بسته، پروفیل هایی هستند که هنگام شکل دهی، دو سر آن به هم نزدیک شده و به روش های مختلف جوش داده می شوند. از این نوع برای تولید قوطی، درب و پنجره و کرکره برقی استفاده می شود.

انواع

از دیگر انواع پروفیل می توان به موارد زیر اشاره کزد:

• ساختمانی
پروفیل های ساختمانی به سه روش نورد سرد، گرم و مرکب به دست می آیند.
 در روش نورد سرد، محصول از طریق خم کردن و پرس شدن ورق های فولادی به دست می آید و برای کارهای سبک تر مانند ناودانی، سقف کاذب و تیرهای تکیه گاهی مورد استفاده قرار می گیرد.
 در روش نورد گرم، شمش های فولادی داخل کوره در حرارت 1700 درجه فارنهایت قرار می گیرند و با عبور از غلتک، شکل و فرم پیدا می کنند.
 در روش مرکب، ترکیبی از اتصال دو پروفیل سرد و گرم می باشد.
• صنعتی
پروفیل های صنعتی عمدتا به روش نورد سرد تولید می شوند و شامل انواعی از لوله ها و پروفیل هایی هستند که برای عبور سیالات مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات را می توان با خواص مکانیکی مختلف تولید کرد و در صنایع مختلف به کار گرفت.
• گالوانیزه
پروفیل به دست آمده از ورق سیاه با روی پوشانده می شود و پروفیل گالوانیزه به دست می آید که از خوردگی فولاد نیز پیشگیری خواهد شد. استفاده از این نوع، تاثیر به سزایی در کیفیت نهایی محصول می گذارد و مانع از زنگ زدگی آن خواهد شد.
• کامپوزیت
کامپوزیت ها نوعی پلاستیک هستند که توسط الیاف شیشه تقویت می شوند و بر کیفیت محصول تاثیر می گذارند. از این نوع به طور گسترده ای در ساختمان سازی استفاده می شود، به خصوص در مناطقی که میزان رطوبت هوا بالاست و احتمال زنگ زدگی وجود دارد. این ها هم چنین در برابر لرزش ها و ارتعاشات ناشی از زلزله نیز مقاوم هستند.

تولید کنندگان

کارخانه های بسیاری در ایران، محصول های با کیفیتی را روانه بازار می کنند که از مهم ترین آن ها می توان به کارخانه ساوه، فولاد مهر سهند، به فلز سپاهان و فولاد سبز گیلان اشاره کرد که هر یک از مواد اولیه مرغوب و متفاوتی استفاده می کنند و همین مورد، باعث می شود تا اختلافی را در قیمت ها شاهد باشیم.

بهترین فروشنده

شما می توانید خرید بدون واسطه و با کیفیت را از طریق مراجعه به سایت رستاک انجام بدهید و در کنار اطمینان از کیفیت محصول خریداری شده، مشاوره های لازم را نیز دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *