فهرست مطالب

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه چقدر است؟ ورق گالوانیزه به ورقی گفته می شود که سطح آن با روی پوشانده شده تا مانع از زنگ زندگی و خوردگی شود و جالب است بدانید که این ورق ها حتی بعد از شکسته شدن هم دچار زنگ زدگی نخواهند شد و این ورق به دو شکل خام یا ساده و رنگی در بازار موجود است. ورق های گالولیزه سطح براق و با کیفیتی دارند و فرم دهی و جوشکاری آن ها به راحتی انجام می شود و همین ویژگی های مثبت باعث شده تا از آن ها در مناطقی که میزان رطوبت بالاست، بیشتر استقبال شود. از جمله کاربردهای ورق گالوانیزه می توان در ساخت کابینت های آشپزخانه، کانال های تهویه هوا، ساخت سقف سوله های صنعتی و غیر صنعتی و انواع وسایل و تجهیزات داخل آشپرخانه اشاره کرد.
هزینه تعمیر و نگهداری ورق های گالولنیزه به دلیل بالا بودن میزان مقاومت شان، نسبت به دیگر ورق ها کمتر است، اما زمانی که صحبت از استفاده از این نوع ورق می شود، بحث قیمت خرید آن نیز به میان می آید که در ادامه به بررسی قیمت ورق گالولنیزه می پردازیم.

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه چقدر است؟

این قیمت با توجه به کیفیت آن مشخص می شود و از طرفی، عوامل مختلفی در تعیین قیمت نهایی این ورق دخیل هستند که باعث می شود تغییرات روزانه ای را در قیمت ها شاهد باشیم. به همین خاطر معمولا نمی توان قیمت واحد و دقیقی را برای این محصول فولادی اعلام کرد.

عوامل موثر بر قیمت

از جمله عوامل و پارامترهایی که بر قیمت نهایی ورق گالوانیزه تاثیر می گذارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کارخانه تولید کننده و کیفیت ورق های تولیدی. یکی از مهم ترین فاکتورها هنگام خرید ورق گالوانیزه، کیفیت آن است که مستقیما بر روی قیمت تاثیر می گذارد. زمانی که تجهیزات مورد استفاده در کارخانه تولید کننده بیشتر و به روزتر باشد، محصولات باکیفیت تری را با قیمت بالاتر روانه بازار می کنند.
• ضخامت و ابعاد ورق گالوانیزه. ورق های گالوانیزه به صورت رولی و فابریک و با ابعاد مختلف روانه بازار می شوند و هنگام تعیین قیمت، وزن ورق بر اساس واحد کیلوگرم اندازه گیری می شود و قیمت مشخص خواهد شد. برای تعیین وزن محصول به اطلاعاتی مانند اندازه طول و عرض و ضخامت نیاز می باشد.
• نوسانات ارز. ماده اولیه ورق گالوانیزه، شمش فولادی است که از دیگر کشورها صادر می شود و قیمت آن به قیمت ارز بستگی دارد. در نتیجه، هر چه قیمت ارز بالاتر برود و نوسانات ارزی بیشتر باشد، قیمت نهایی ورق گالوانیزه نیز افزایش خواهد یافت.
• عرضه و تقاضا. بالطبع زمانی که میزان عرضه محصولی از تقاضا برای خرید کمتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد شد. پس بر هم خوردن این تعامل می تواند بر قیمت نهایی ورق گالوانیزه تاثیر بگذارد.

قیمت ورق در شهرهای مختلف

ورق گالوانیزه در کارخانه شهرهای مختلف مانند کاشان، شهرکرد، سمنان و فولاد مبارکه تولید و ساخته می شود که قطعا قیمت ها در یک از این کارخانه ها متفاوت خواهد بود.

شهرکرد

ورق های گالوانیزه ای که در این کارخانه تولید می شوند در بدنه خودروها مورد استفاده قرار می گیرند و مقاومت بسیار بالایی دارند. عواملی از قبیل وضعیت بورس و ارز، رنگی بودن یا نبودن ورق و ضخامت و ابعاد آن بر قیمت نهایی محصول تاثیر خواهد گذاشت.

سمنان

قیمت ورق های گالوانیزه ای که در کارخانه نورد لوله سمنان تولید می شوند، تحت تاثیر عواملی مانند ارز، میزان صادرات و ضخامت ورق قرار دارد.

کاشان

کارخانه امیر کبیر کاشان جزء اولین کارخانه ها در تولید ورق گالوانیزه در ایران است که انواعی از این محصول را با ضخامت های مختلف روانه بازر کرده و قیمت ها بر اساس ضخامت و وزن ورق ها تعیین می شوند.
شما می توانید جهت استعلام روزانه قیمت ورق، با کارشناسان ما در گروه رستاک تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *