فهرست مطالب

میلگرد نیشابور

میلگرد نیشابور، یکی از بهترین میلگردهای موجود در بازار ایران است که محصولات بسیار با کیفیت با قیمت مناسب را روانه بازار کرده است و به همین دلیل، مورد استقبال کارفرمایان و مهندسین صنعت ساختمان سازی قرار گرفته است. از این رو، قصد داریم در این مقاله به بررسی کامل میلگرد و کاربرد میلگرد در ساختمان بپردازیم.

هر آن چه که از میلگرد نیشابور باید بدانید!

میلگرد در ردیف باکیفیت ترین میلگردها قرار دارد و کارخانه تولید نیشابور، سالانه حدود 550 هزار تن میلگرد را روانه بازار می کند. میلگرد نیشابور، جزء میلگردهای سنگین است و با نام اختصاری KSC در بازار شناخته می شود که بر روی بدنه میلگردها حک شده است. این نوع میلگرد به دو دسته ساده و آجدار تقسیم بندی می شود:
• میلگرد ساده نیشابور. میلگردهای ساده در اندازه های 10 تا 50 میلی متر تولید می شوند که دارای مقاومت کششی 360 نیوتن بر میلی متر مربع و تنش تسلیم 240 نیوتن بر میلی متر مربع هستند. این نکته را باید در نظر داشته باشید که ازیاد طول این نوع میلگرد، 25 درصد می باشد. میلگردهای ساده از ماده اولیه شمش ساخته می شوند که با توجه به کیفیت شان، عمدتا در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

میلگرد نیشابور

• میلگرد آجدار نیشابور. این نوع میلگردها با گرید A3 و از سایز 10 تا 32 میلی متر با آج های 340 (مارپیچی) و 400 (جناقی) تولید می شوند که کارخانه فولاد خراسان، میلگردهای آجدار جناقی را با استفاده از عملیات حرارتی Quench-Temper به بازار عرضه می کند. میلگردهای آجدار گرید A2 و A3 در ساخت خاموت و سازه های ساختمانی استفاده می شوند و گرید A4 که جزء فولاد سخت می باشد، سازه های سبک و در عین حال، محکم تری را تولید می کنند.

تاریخچه کارخانه فولاد نیشابور

کارخانه فولاد خراسان در سال 1350 راه اندازی شدکه در سال 1368 این کارخانه در قسمت شمال غرب نیشابور نیز راه اندازی شد. این کارخانه، به سطح علمی پرسنل خود بسیار اهمیت می دهد، به گونه ای که بسیاری از نیروهای خود را برای آموزش و یادگیری به ایتالیا اعزام کرده است. در سال 1389، عملیات اجرایی برای راه اندازی واحد گندله سازی آغاز شد و بعد از یک سال توانست وارد گروه عرضه کنندگان شمش کشور شود. این کارخانه توانست در سال 1394، تنوع بیشتری از میلگرد (میلگرد 10) را روانه بازار کند و در سال 1400، عنوان بنگاه اقتصادی ممتاز به این مجموعه اعطا شد.

فروش میلگرد نیشابور

میلگرد نیشابور به طور مستقیم و از طریق خود کارخانه تامین کننده به فروش می رسد که این محصول را با بالاترین درجه کیفیت به مشتریان خود عرضه می کند. در صورتی که امکان خرید مستقیم برایتان وجود ندارد و می خواهید این کار را از طریق مراکز فروش انجام بدهید، بهتر است معتبر بودن مرکز را در نظر بگیرید و قبل از خرید، اطلاعات کلی از هزینه ها یا وزن و استانداردهای میلگرد داشته باشید. شما هم چنین می توانید با مراجعه به سایت رستاک و یا تماس با کارشناسان ما، علاوه بر دریافت مشاوره های لازم، خرید مطمئن تری را تجربه کنید.

قیمت میلگرد 12 نیشابور. از این نوع میلگرد عمدتا در ساختمان های کوچک تر و یا نمای ساختمان ها استفاده می شود، آن هم به این دلیل که بسیار ظریف و البته مقاوم است. قیمت این نوع میلگرد در بازار نوسان دارد و قبل از خرید، حتما استعلام قیمت داشته باشید.

قیمت میلگرد 14 نیشابور. یکی از میلگردهای کاربردی در بازار ایران که قیمت آن هر لحظه در حال نوسان است.

قیمت میلگرد نیشابور

میلگرد نیشابور در مقایسه با دیگر میلگردهای موجود در بازار، مقرون به صرفه تر است که البته از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد. عواملی مانند وزن، نوع و اندازه میلگرد بر قیمت آن تاثیر می گذارند و اگر به دنبال خرید میلگرد نیشابور هستید و می خواهید استعلام قیمت داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما در گروه رستاک تماس بگیرید. بسیاری از پروژه هایی که سمت شمال شرق ایران در حال احداث هستند، میلگرد را برای سازه های خود انتخاب می کنند.

وزن میلگرد نیشابور

میلگرد نیشابور، میلگرد سنگینی است و بسیار مهم است که هنگام خرید، به این پارامتر توجه شود. وزن میلگرد سایز 16 به وزن استاندارد جدول اشتال نزدیک است و میلگرد 14، نسبت به دیگر نمونه های مشابه، قیمت مناسب تری دارد، حتی میلگرد 18 که وزن آن از استاندارد جدول اشتال پایین تر می باشد، نیز کیفیت و قیمت خوب و مناسبی دارد.

خواص مکانیکی میلگرد نیشابور

میلگردهایی که در بازار ایران موجود هستند، استانداردها و کیفیت های متفاوتی دارند که یکی از موارد مهم در خصوص میلگردها، حداقل تنش تسلیم و حداقل مقاومت کششی می باشد که:
• تنش تسلیم، بیشترین میزان نیرویی است که به میلگرد وارد می شود، بی آن که تغییری در فرم و شکل میلگرد ایجاد گردد. این ویژگی یکی از مهم ترین فاکتورها در طراحی میلگرد است که بر نحوه نامگذاری آن ها نیز تاثیر می گذارد.
• مقاومت کششی، بیشترین میزان نیرویی است که به میلگرد وارد می شود، بی آن که میلگرد دچار شکستگی شود. مقاومت کششی را می توان طی عملیات حرارتی یا سردکاری افزایش داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *