میلگرد نیشابور

میلگردهای نیشابور با علامت اختصاری CO-KSC بر اساس استاندارد روسی در سه گرید A1، A2، A3 به مرحله تولید می رسند. شایان ذکر است انواع میلگرد KSC نیشابور بر اساس استاندارد ملی 3132 ISIR به صورت نورد گرم با روش تولید حرارتی TEMPER-QUENCH به مرحله تولید می رسند. مجموعه فولاد خراسان در سال 1386 در نزدیکی شهرستان نیشابور خراسان مورد بهره برداری قرار گرفت. جهت تشخیص اصالت محصول، علامت انحصاری فولاد خراسان KSC به عنوان آرم روی شاخه های محصول حک شده است.

ذوب آهن اصفهان

مجموعه سهامی ذوب اصفهان از سردمداران و پیشتازان تولید فولاد در بازار داخلی به شمار میرود. مجموعه فولاد ذوب اصفهان در سال 1344 با نام کارخانه ذوب آریامهر توسط شرکت تیراژ پروم اکسپورت در روستای لنجان شهرستان اصفهان تأسیس و گسترش یافت و پس از سال 1357 به ذوب آهن اصفهان تغییر نام داد. میلگردهای ذوب اصفهان با علامت اختصاری ESCO که روی شاخه های محصول حک شده است بر اساس استانداردهای ملی و روسی در سه گرید A1، A2، A3 تولید میشوند.

فایکو

شرکت فولاد البرز ایرانیان که در صنعت فولاد ایران با نام تجاری فایکو شناخته می شود در استان مازندران کیلومتر 15 ساری به مشهد واقع شده است. مجتمع فولاد البرز ایرانیان (فایکو) سالیانه بیش از 15 میلیون تن انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می کند. تنوع محصولات تولیدی در این مجتمع: میلگردهای صنعتی و ساختمانی با قطر 8 تا 32 میلیمتر و همچنین انواع تیرآهنهای سری IPN، IPE ،ناودانیهای سری UPN، UPE و نبشی های بال مساوی و نامساوی از ارتفاع مقطع 80 الی 320 میلیمتر میباشد. علامت اختصاری میلگرد فایکو کلمه لاتین FAIKO می باشد.

بافق یزد

طرح فولاد بافق، یکی از پروژه های عظیم فولاد کشور بوده است که در سال 1390 به بخش خصوصی واگذار گردید. از مزیت های عمده این طرح مجاورت با معدن سنگ آهن مرکزی ایران و چغارت است که “بهشت معادن ایران” لقب گرفته است. موقعیت جغرافیایی شهرستان بافق دسترسی آسان به تمام نقاط کشور و همچنین همجواری با جاده ترانزیت و شبکه ریلی، نقل و انتقال آسان را برای همه فراهم کرده است. تولیدات خط نورد میلگرد مجتمع فولاد بافق، میلگرد با گرید A3 از سایز 8 تا 32 میباشد که علامت اختصاری حک شده روی میلگرد کلمه فارسی فولاد بافق است. این میلگرد با تنش تسلیم 4000 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع و تنش گسیختگی 6000 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع و تغییر شکل نسبی 16 درصد به عنوان میلگرد ترد مناسب عملیات سیویل صنعتی و ساختمانی می باشد.

پرشین

کارخانه پرشین فولاد در سال 1365 در زمینه تولید انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، ورق گالوانیزه، ورق روغنی و رنگی و بیلت در کیلومتر 18 اتوبان تاکستان به ابهر تأسیس گردید. ظرفیت تولید سالانه کارخانه پرشین در انواع میلگرد در گریدهای A1، A2، A3 و A4 ، 500 هزار تن میباشد.