فهرست مطالب

خرید میلگرد

قیمت خرید میلگرد چقدر است؟ کاربرد انواع میلگرد در ساختمان چیست؟ میلگرد، پرکاربردترین مقطع فولادی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد و افرادی که قصد انجام هر گونه ساخت و سازی را دارند، خوب است که اطلاعاتی در خصوص میلگرد داشته باشند. پس در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی خرید میلگرد بپردازیم.

میلگرد چیست؟

میلگرد، مقطع فولادی است که برای بتن ریزی مورد استفاده قرار می گیرد و حتما شما میله های بلند را در ساختمان های نیمه سازه دیده اید که این ها در واقع همان میلگرد هستند. میلگردها، مقاومت سازه را در برابر نیروهای کششی افزایش می دهند و وضعیت بتن را نیز تقویت می کنند که در نهایت باعث می شوند ساختمان در برابر زلزله مقاومت بیشتری داشته باشد و میزان ترک خوردگی نیز کمتر شود.

خرید میلگرد

نکات مهم خرید میلگرد

پس همان طور که دیدید، نقش اصلی میلگرد، افزایش مقاومت و استحکام سازه است، به همین خاطر در انتخاب و خرید آن باید دقت به خرج داده شود و یک سری نکات نیز در نظر گرفته شود. از جمله:

• ابعاد و اندازه میلگرد

قطر میلگرد در هر کشوری متفاوت زده می شود و تقریبا می تواند 6 تا 60 میلی متر باشد و اگر به میلگرد با قطر بیشتر نیاز باشد باید آن را سفارش بدهید. معمولا طول میلگردها 12 متر است و برای قطرهای پایین تر، به صورت کلاف تولید خواهند شد.

• وزن میلگرد

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید میلگرد باید در نظر داشته باشید، وزن آن است که استاندارد آن با توجه به طول و قطر میلگرد تعیین می شود و نمته مهم این است که وزن میلگرد بر قیمت نهایی آن تاثیر خواهد گذاشت.

• نوع میلگرد

میلگردها در سه نوع ساده، آجدار و کلاف در بازار موجود هستند. میلگردهای ساده که هیچ گونه آج یا برآمدگی و فرورفتگی روی آن ها وجود ندارد و عمدتا برای پروژه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. در میلگردهای آجدار، بتن به آج روی میلگرد می چسبد و به همین دلیل از این نوع بتن ها در ساخت پروژه ها در مناطق زلزله خیز یا برج های مسکونی و تجاری استفاده می شود. میلگردهای کلاف نیز به صورت کلاف سیم تولید می شوند و در انواعی از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند و به مراتب از میلگردهای ساده ارزان تر هستند.

• بسته بندی میلگرد

میلگردها به صورت شاخه ای و کلاف یا اصطلاحا بندیل، بسته بندی می شوند که باید با دقت بسیار بالایی انجام شود تا خسارتی به محصول وارد نگردد. پس حتما هنگام خرید میلگرد، از سالم بودن بسته بندی مطمئن شوید.

روش های خرید میلگرد

• خرید میلگرد از کارخانه

مشتریانی که به حجم بالایی میلگرد نیاز دارند و به دنبال خرید ارزان تری هستند، خرید مستقیم و بدون واسطه از کارخانه گزینه مناسب تری خواهد بود. البته این روش خرید می تواند محدودیت هایی را در ارسال داشته باشد و یا  این که برخی از کارخانه ها، عرضه مستقیم به مشتری را ندارند و یا محدودیت هایی در خصوص حداقل میزان خرید دارند. که همین موارد باعث می شود خیلی از خریداران به از خرید مستقیم از کارخانه صرف نظر کنند.

• خرید میلگرد از انبار

خرید از بنگاه یا انبار برای خریدرانی مناسب است که می خواهند حجم کمی میلگرد خریداری کنند. خوبی این مدل خرید این است که محدودیتی در حداقل میزان خرید وجود ندارد و شما می توانید تنها یک شاخه میلگرد خریداری کنید، به علاوه این که از هزینه های شما برای ارسال بار هم کاسته خواهد شد. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که در این روش، اگر حجم بالایی میلگرد خریداری کنید، قیمت آن نسبت به قیمت خرید از کارخانه بیشتر خواهد بود.

• خرید میلگرد از شرکت ها

شرکت های بازرگانی نیز این روزها به خرید و فروش انواعی از آهن آلات و میلگردها در حجم های کم و زیاد می پردازند و حتی کارخانه هایی که امکان عرضه مستقیم محصولات خود به مشتری را ندارند، فروش خود را به شرکت ها می سپارند. شما می توانید میزان حجم مورد نیاز میلگرد خود را از طریق شرکت رستاک و بدون واسطه خریداری کنید و از کیفیت محصول خریداری شده نیز اطمینان داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *