فهرست مطالب

فروشنده پروفیل Z

فروشنده پروفیل Z

پروفیل ها که به دو دسته باز و بسته تقسیم می شوند، از مقاطع پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی به شمار می آیند. پروفیل Z یکی از مهم ترین پروفیل های باز است که در اندازه ها و ضخامت های مختلفی در بازار موجود است و کاربردهای گسترده ای دارد. در ادامه به بررسی بهترین فروشنده Z و جزئیات این مقطع فولادی خواهیم پرداخت.

هر آن چه که از پروفیل Z باید بدانید

پروفیل Z که با نام های Z- bar و پروفیل با پوشش ضد رطوبت نیز شناخته می شود، از نظر شکل ظاهری مشابه حرف Z انگلیسی است که در اندازه های مختلفی برش داده می شود. از این پروفیل ها در ابتدا در ساخت سوله های بزرگ و کارخانه ها استفاده می شد، اما به دلیل ماهیتی که دارند، در ساخت انبارها، پارکینگ ها، سالن های ورزشی و کارگاه ها و به عنوان ناودانی یا نبشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی، می توان از پروفیل z برای تقویت سازه های فلزی، ساخت چارچوب های فلزی، ساپورت لوله گذاری و تقویت تیرها نیز استفاده کرد.
پروفیل Z درضخامت های دو تا پنج میلی متری و با طول شش متر زده می شوند و دارای انواع مختلفی هستند که معروف ترین آن ها Z18، Z20 و Z22 می باشد که به صورت ساده (بدون لبه)، لبه دار و پانچ دار نیز تولید می شوند.

مزایای استفاده از پروفیل Z

• ظرفیت بالای تحمل بار که باعث می شود از میزان وزن ساختمان کاسته شود و در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهد شد.
• نصب و باز کردن این پروفیل ها به راحتی انجام می شود.
• سازگار با محیط زیست هستند و می توان آن ها را بازیافت کرد.
• امکان سفارش این مقطع فولادی در ابعاد و اندازه های مختلف وجود دارد.

تولید پروفیل Z

این مقطع فولادی از ورق سیاه یا گالوانیزه به دست می آید و تولید آن شامل مراحل زیر می باشد:
• ابتدا نیاز است که رول ورق آماده شود و در خط تولید قرار بگیرد.
• در مرحله بعد، ورق گالوانیزه وارد دستگاه کلاف باز کن می شوند که تسمه های ایمن کلاف به آن متصل می شود و زمانی که ایمنی کلاف ها تامین شد، تسمه ها باز خواهند شد.
• در مرحله بعدی، پروفیل ها با استفاده از دستگاه برش داده می شوند.
• پروفیل ها مجدد کلاف بندی می شوند و در ابتدای خط پرس قرار می گیرند.
• سپس، با توجه به عرض ورق سیاه، مقداری از لبه های دو طرف ورق رول به عنوان ضایعات بریده می شود که یا قابل استفاده هستند و یا به صورت ضایعات آهن قراضه به فروش می رسند.
• در پایان، پروفیل ها در اندازه های شش متری برش داده شده و بسته بندی می شوند.

بهترین فروشنده پروفیل Z

در حال حاضر، کارخانه های سریر صنعت امیر، صنعت کرن و پروفیل زد آسیا، جزء بهترین تولید کنندگان Z در ایران هستند که از مواد باکیفیتی برای ساخت این مقطع فولادی استفاده می کنند و شما با انجام یک سری بررسی ها می توانید برای خرید اقدام کنید. در صورتی که امکان خرید مستقیم از خود کارخانه را ندارید، می توانید خرید مستقیم و بدون واسطه خود را از طریق مراجعه به سایت رستاک و یا تماس با همکاران ما انجام بدهید، تا علاوه بر دریافت مشاوره های لازم، خرید مطمئن تری را نیز داشته باشید. قیمت این نوع پروفیل با توجه به پارامترهایی مانند قیمت ارز، قیمت مواد اولیه، وضعیت اقتصادی و کارخانه تولید کننده تعیین می شود و بهتر است خرید خود را از منابع معتبر موجود در بازار انجام بدهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *