فهرست مطالب

قیمت ناودانی

قیمت ناودانی

ناودانی، مقطع فولادی U شکلی است که در دسته پروفیل های باز قرار می گیرد و از آن در ساختمان سازی استفاده می شود که البته به دلیل شکل ظاهری آن و روش ساخت و طراحی، در صنایع مختلف و ساخت چارچوب ها، ماشین آلات و تجهیزات دریایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ناودانی ها جنس های مختلفی دارند که هر کدام برای مصارف خاص به کار برده می شوند، به علاوه این که کارخانه های بسیاری در ایران و خارج از ایران، این مقطع فولادی را تولید می کنند که هر کدام قیمت خاص خود را دارند. در ادامه به بررسی قیمت ناودانی خواهیم پرداخت.

تعریف ناودانی

ناودانی از جمله پروفیل های ساختمانی است که استحکام و مقاومت بالایی دارد و از فولاد کربنی ساخته شده است، به همین خاطر، می توانند در برابر حوادث مختلف از سازه محافظت کنند، به علاوه این که به راحتی در محل پروژه نیز نصب خواهند شد. خوش بختانه از آن جایی که ناودانی ها مقاومت و طول عمر بالایی دارند، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند. نادوانی ها جنس های مختلفی دارند که با توجه به شرایط پروژه انتخاب می شوند و همین مورد می تواند بر قیمت نهایی آن ها تاثیر بگذارد و یکی از مسائل مهمی که شما هنگام خرید این مقطع فولادی باید به آن توجه داشته باشید، قیمت است.
ناودانی ها به روش نورد سرد و گرم تولید و در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند که هر کدام کیفیت های متفاوتی دارند و معمولا ناودانی هایی که به روش نورد سرد تولید می شوند، کیفیت بالاتری دارند. از طرفی، برخی نادوان ها سبک هستند و وزن پایینی دارند، در حالی که برخی دیگر سنگین تر هستند و ناودانی های سبک بیشتر در مرمت بناها، ساخت چارچوب و اسکلت مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت ناودانی

قیمت ناودانی چگونه تعیین می شود؟

زمانی که صحبت از قیمت ناودانی می شود، باید این را در نظر داشته باشید که ناودانی ها به روش های مختلفی تولید می شوند و انواع مختلفی دارند که هر کدام با قیمت های مختلفی روانه بازار می شوند، به علاوه این که قیمت این مقطع فولادی تحت تاثیر یک سری عوامل و پارامترها قرار دارد که به طور روزانه تغییر می کند و در واقع، نمی توان قیمت واحد و مقطوعی را برای آن اعلام کرد.

عوامل موثر بر قیمت ناودانی

از جمله عوامل و پارامترهایی که برقیمت نهایی ناودانی تاثیر می گذارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• قیمت آهن. با توجه به این که ماده اولیه ناودانی، آهن است، هر گونه تغییر در قیمت ماده به طور مستقیم بر قیمت آن نیز تاثیر خواهد گذاشت.
• نوسانات ارز. معمولا این گونه می توانیم بگوییم که تمام محصولات فولادی تحت تاثیر نوسانات ارز قرار می گیرند و قیمت ناودانی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.
• وزن ناودانی. قطعا یکی از عوامل موثر بر قیمت ناودانی، وزن است که هر چه سنگین تر باشد و مواد اولیه بیشتری برای تولید آن استفاده شده باشد، گران قیمت تر خواهد بود.
• کارخانه تولید کننده. کارخانه فولاد تبریز، کارخانه آریان، کارخانه فولاد تهران و مجتمع فولاد البرز غرب از جمله مهم ترین تولید کنندگان ناودانی در ایران هستند که از مواد و روش های مختلفی برای تولید ناودانی استفاده می کنند، به همین خاطر، یک از این کارخانه ها محصولات خود را با کیفیت های مختلف و قیمت های متفاوتی روانه بازار می کنند.
• عرضه و تقاضا. کاهش و یا افزایش تقاضا برای خرید ناودانی، می تواند بر قیمت نهایی آن تاثیر بگذارد.
شما می توانید جهت استعلام قیمت لحظه ای ناودانی، با کارشناسان ما در گروه رستاک تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *