فهرست مطالب

قیمت نبشی

بهترین قیمت نبشی در بازار تهران چقدر است؟ نبشی، مقطعی فولادی است که دارای دو ضلع عمود بر هم است که به طور اختصار با حرف L نشان داده می شود و به عنوان نقطه اتصال برای مصالح به کار برده می شود. انواع مختلفی نبشی در بازار موجود است که هر کدام کاربرد و مشخصات خاص خودشان را دارند و به همین خاطر، قیمت ها نیز متفاوت خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت انواع نبشی و عوامل موثر بر آن بپردازیم.

نبشی چیست و چه انواعی دارد؟

نبشی از دو پروفیل عمود بر هم ساخته شده که در ساختمان سازی و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه اصلی آن ها، افزایش استحکام و پایداری سازه می باشد. نبشی ها متناسب با کاربردی که دارند در اندازه ها و ضخامت های مختلفی ساخته می شوند و مواد و متریال به کار رفته در آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

انواع نبشی

آن چه که اهمیت دارد این است که قبل از خرید نبشی با انواع این مقطع فولادی بیشتر آشنا شوید و مشخصات آن ها را مورد ارزیابی قرار دهید. انواع نبشی عبارت است از:
• نبشی پرسی. این نوع نبشی ها ورق های فولادی صاف و مسطحی هستند که در پی وارد آمدن فشار از دستگاه های پرس، خم می شوند تا به صورت نبشی با دو ضلع عمود بر هم در بیایند که اندازه های مختلفی از این نوع نبشی در بازار موجود می باشد.

قیمت نبشی

• نبشی فابریک. این نوع نبشی همان نبشی فابریکی است که در کارخانه تولید می شود و خب قطعا کیفیت بسیار بالاتری خواهد داشت و قیمت آن نیز می تواند بیشتر باشد.
• نبشی با بال مساوی. در این نوع نبشی، اندازه دو ضلع خم شده با یکدیگر مساوی هستند.
• نبشی با بال نامساوی. گاهی نیاز است به منظور مقاومت بیشتر از نبشی هایی استفاده شود که اندازه بال ها و ضلع ها با هم مساوی نیستند.

عوامل موثر بر قیمت

زمانی که صحبت از قیمت روز نبشی می شود، باید این را در نظر داشته باشید که یک سری پارامترها تاثیر گذار هستند. از جمله:
• اندازه نبشی، که هر چه بزرگ تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
• نوع نبشی، که مدل های فابریک گران تر از مدل های پرسی هستند و البته دوام و کیفیت بهتری هم دارند.
• جنس نبشی، که نبشی ها می توانند از مواد و متریالی مانند پلاستیک، آلومینیوم، استیل یا فولاد ساخته شوند که قیمت هر یک با دیگری متفاوت خواهد بود.
• وارداتی بودن یا نبودن، که نبشی هایی که در ایران استفاده می شوند، ممکن است ساخت کشورهای دیگر مانند روسیه یا اکراین باشد و یا در کارخانه های کشور خودمان تولید شوند. که در صورتی که توسط کارخانه های کشورهای دیگر تولید شوند، نوسانات ارز بر قیمت نهایی نبشی تاثیر خواهد گذاشت.

قیمت خرید انواع نبشی

شما می توانید برای آگاهی از قیمت لحظه ای و به روز نبشی با مشاوران ما در گروه رستاک تماس بگیرید، چرا که قیمت روز نبشی و ورق های فولادی دائما در حال تغییر است و مهم ترین نکته هنگام خرید، اطلاع از قیمت نبشی همان لحظه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *