فهرست مطالب

قیمت پروفیل z

قیمت پروفیل z در بازار چقدر است؟ پروفیل z، مقطع فولادی است که ظاهر آن همان طور که از نامش پیداست، مشابه حرف z انگلیسی است که در ساختمان سازی و ساخت سقف مورد استفاده قرار می گیرد. از این نوع پروفیل عمدتا در سازه های اسکلت فلزی استفاده می شود که توسط تیرچه ها پشتیبانی می شوند. در واقع، این پروفیل ها در سقف نصب می شوند و کار پشتیبانی از سقف را نیز انجام می دهند، به همین خاطر، آن ها را نوعی فریم فولادی ثانویه نیز می دانند.
زمانی که صحبت از خرید پروفیل z می شود، بحث هزینه ها نیز به میان می آید که در ادامه به بررسی قیمت پروفیل z خواهیم پرداخت.

پروفیل z چیست و چه کاربردی دارد؟

پروفیل z از جمله پروفیل های باز با طول معین و سطح مقطع ثابت است که طی فرآیند نورد گرم به دست می آید که ابعاد آن با توجه به خواسته و نیاز مشتری زده می شود و نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود، این است که نوع پروفیل باید متناسب با ابعاد ساختمان و میزان فشاری که تحمل می کند، انتخاب شود. از جمله کاربردهای پروفیل z می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• پوشش انواع سوله ها و سالن های ورزشی
• ساختمان سازی
• ساخت سازه هایی با اسکلت فلزی
• ساخت فریم های فلزی
• استفاده در ریل ها و پایه ها
• بالا بردن استحکام سقف سالن های چند طبقه ای

قیمت پروفیل z چقدر است؟

پروفیل z یکی از پروفیل های مقرون به صرفه در بازار است، به همین خاطر تقاضا برای خرید آن وجود دارد، اما قیمت آن به صورت روزانه و توسط تولید کنندگان در سایت ها به صورت آنلاین اعلام می شود و نمی توان قیمت واحدی را برای آن اعلام کرد. از طرفی، عوامل و پارامترهای مختلفی در تعیین قیمت نهایی این مقطع فولادی دخیل هستند که در ادامه به بررسی خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر قیمت پروفیل z

کافرمایانی که قصد خرید پروفیل z را دارند، باید از قیمت لحظه ای آن مطلع باشند و بدانند که چه عواملی بر قیمت و هزینه ها تاثیر می گذارد، تا بتوانند خرید قابل قبولی را داشته باشند. از جمله عوامل موثر بر قیمت پروفیل z می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مشخصات پروفیل z
مشخصات فنی و مواردی مانند وزن پروفیل z یا ارتفاع و سطح مقطع، ضخامت دو بال پروفیل و هم چنین میزان مقاومت آن می توانند از عوامل موثر بر قیمت نهایی باشند.
• میزان عرضه و تقاضا
زمانی که تقاضا برای خرید پروفیل z بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند که این حالت را در فصل های گرم سال که ساخت و ساز بیشتر است، شاهد خواهیم بود. نکته دیگر این است که اگر کارخانه تولید کننده، تعداد ساخت پروفیل را کاهش بدهد و عرضه به بازار کمتر شود، قیمت نهایی پروفیل z افزایش خواهد یافت.

قیمت پروفیل z
• کارخانه تولید کننده
همان طور که در جریان هستید، کارخانه های مختلفی در ایران، پروفیل z را روانه بازار می کنند که هر کدام از مواد اولیه با کیفیت های متفاوتی استفاده می کنند که بر کیفیت نهایی پروفیل z تاثیر می گذارند. از این رو، قیمت این محصول در هر یک از کارخانه های تولید کننده متفاوت می باشد.
• روش تولید پروفیل z
پروفیل z عمدتا طی فرآیند نورد گرم تولید می شود، اما می توان از نورد سرد نیز استفاده کرد. برای تولید پروفیل هایی که با روش نورد گرم ساخته می شوند، به دستگاه های مجهزتر و دقیق تر نیاز است که همین مورد بر قیمت نهایی محصول تاثیر می گذارد. در مقابل، پروفیل هایی که با روش نورد سرد تهیه می شوند، کیفیت پایین تری دارند و قیمت آن ها نیز کمتر خواهد بود.
• نوسانات ارز
نوسانات ارز از جمله مواردی است که بر روی قیمت مواد اولیه تاثیر می گذارد و بالطبع هر چه قیمت این مواد بالا برود، قیمت نهایی محصول نیز افزایش خواهد یافت.
شما می توانید جهت استعلام قیمت پروفیل z و قیمت آهن آلات، با کارشناسان ما در رستاک تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *