فهرست مطالب

میلگرد ابهر

میلگرد ابهر

میلگرد از جمله قطعات فولادی است که کارخانه های بسیاری در ایران، این قطعه را با کیفیت های مختلف روانه بازار کرده اند که میلگرد ابهر از جمله میلگردهای با کیفیت موجود در بازار است که بسیاری از مهندسین و کارفرمایان ساخت و سازها، به دنبال آن هستند. یکی از نکات مهمی که هنگام خرید و انتخاب میلگرد باید در نظر گرفته شود، هزینه های پروژه است و فاصله کارخانه ای که محصولات را از آن خریداری می کنید، تا محل پروژه، بر هزینه های نهایی تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. پس توصیه ما این است که در کنار اهمیت دادن به کیفیت قطعه فولادی، اطلاعات کافی در خصوص کارخانه تولید کننده نیز داشته باشید.
در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی کامل این محصول بپردازیم.

هر آن چه که از میلگرد ابهر باید بدانید

کارخانه فولاد ابهر یکی از بزرگ ترین و معتبرترین کارخانه هاست که با کیفیت ترین قطعات فولادی و میلگردها را روانه بازار می کند. این کارخانه در سال 1385 در شهر ابهر استان زنجان تاسیس شده و میلگرد را به صورت شاخه ای و کلاف و از جنس فولاد کم آلیاژ و کم کربن تولید می کند و روی میلگردهای تولید شده توسط این کارخانه، علامت KFA-TC حک شده است که از این طریق تشخیص داده می شوند.
میلگردهای ابهر، از نوع گرید A3 هستند و روی سطح آن ها آج وجود دارد که برای جوشکاری مناسب نیستند و هیچ گونه جوشکاری و خمکاری روی آن ها نباید انجام شود.

کارخانه ابهر، میلگردهای جناغی را روانه بازار می کند که با توجه به قیمت مناسبی که دارند، باعث شده تا کاربرد وسیعی در ساختمان سازی داشته باشد که سایزهای 14، 16 و 18 بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع میلگرد، سنگین ترین میلگرد موجود در بازار است که میلگرد 10 ابهر، در بهترین وضعیت وزنی به سر می برد. با توجه به مواردی که به آن ها اشاره کردیم، در صورتی که پروژه ساخت و ساز شما در نزدیکی استان زنجان انجام می شود، توصیه می کنیم که حتما این محصول را خریداری کنید که علاوه بر اطمینان از استاندارد بودن آن، در هزینه های تان نیز صرفه جویی خواهد شد.

میلگردهای A2، نیمه نرم یا نیمه خشک هستند که یک سری دور پیچ به صورت مارپیچی در امتداد طولی آن ها دیده می شود که شکل آج آن ها به صورت منفرد است و برای عملیات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل این که عملیات جوشکاری به سختی روی آن ها انجام می شود، بهتر است از جوشکاری میلگردهای A2 خودداری شود.

میلگردهای A3، آج های پیچیده و به صورت مارپیچ دارند که نسبت به نوع A2 مقاومت بالاتر و انعطاف پذیری کمتری دارند. به همین خاطر است که از این نوع میلگرد برای تغییر شکل های تند استفاده نمی شود و بیشتر در ساختمان سازی کاربرد دارند.

کاربرد میلگرد ابهر

این محصول نیز همانند دیگر میلگردها به صورت ساده و آجدار طراحی می شود و مصارف صنعتی و ساختمان سازی دارد. از جمله کاربردهای آن می توان در بتن ریزی کف سازه اشاره کرد تا سطح یکدستی برای بتن ایجاد گردد. از آنان هم چنین برای افزایش نیروی برشی، در بتن ریزی دیوارها و تولید خاموت نیز استفاده می شود و می تواند مقاومت بتن را نیز افزایش بدهد.

ابعاد میلگرد ابهر

بر اساس استاندارد ملی ایران با شماره 3132 تولید می شود و دو نوع A2 و A3 این میلگرد، به صورت شاخه ای در بازار یافت می شوند. بیشترین موجودی های این نوع میلگرد در اندازه های 8، 10 و 12 برای نوع A2 و اندازه های 10 تا 28 برای نوع A3 می باشدکه این اندازه ها کاملا استاندارد هستند.

وزن میلگرد ابهر

جزء میلگردهای سنگین است که اگر وزن هر یک از انواع این میلگرد را بخواهید بدانید، باید به جدول وزنی مراجعه کنید که وزن ها با وزن اشتال نیز مقایسه شده اند. یکی از بهترین وزن ها برای آن، ده است که با استانداردهای جدول اشتال نیز نزدیک تر می باشد.

قیمت میلگرد ابهر

یکی از مهم ترین مواردی که کارفرمایان به آن اهمیت می دهند، قیمت میلگرد است که باید این نکته را در نظر داشته باشید که میلگرد ابهر، یکی از بهترین هاست و ممکن است قیمت آن کمی بالاتر باشد. از طرفی، قیمت آن به طور لحظه ای و روزانه تغییر می کند و تحت تاثیر پارامترهایی مانند نوسانات ارز، قیمت جهانی فولاد، وضعیت عرضه و تقاضا، قیمت و کیفیت مواد اولیه قرار دارد.
میلگرد 14 و 20 ابهر، جزء پر فروش ترین محصولات هستند که می توانید برای استعلام قیمت با کارشناسان ما در رستاک تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *