فهرست مطالب

هزینه پایپینگ

هزینه پایپینگ چفدر است؟ یکی از مهم ترین بخش های ساختمان سازی، پایپینگ یا همان لوله کشی است که باید کاملا اصولی انجام شود. بسیار مهم است که پایپینگ در جای صحیح نصب شود و هیچ گونه نشتی نداشته باشد، به همین خاطر لوله هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، باید کاملا مرغوب باشند و کیفیت بالایی داشته باشند. فرض کنید که لوله کشی آب با مشکل روبرو شود، آن وقت ما با چه مشکلاتی روبرو خواهیم شد، پس نیاز است که هر گونه مشکل کوچک و جزئی در سیستم لوله کشی سریع برطرف شود تا جلوی آسیب ها و هزینه های بیشتر گرفته شود.
زمانی که صحبت از پایپینگ و لوله کشی می شود، بحث هزینه ها نیز به میان می آید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

هزینه پایپینگ

هزینه پایپینگ ساختمان با توجه به یک سری عوامل و پارامترها تعیین می شود و آن چه که اهمیت دارد این است که این کار حتما توسط فرد متخصص انجام شود، به علاوه این که از مصالحی باید استفاده شود که کاملا مرغوب هستند. برای پایپینگ ساختمان می توان از لوله هایی با جنس های مختلف استفاده کرد به عنوان مثال، لوله های پلی ایتلن برای لوله کشی آب و فاضلاب و لوله های پلاستیکی برای لوله کشی آب و گاز مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک، قیمت جداگانه ای دارند. اما در کل، قیمت و هزینه پایپینگ بر اساس متراژ فضا و یا به صورت کلی و برای هر واحد آپارتمان به صورت جداگانه تعیین خواهد شد.

هزینه پایپینگ

هزینه پایپینگ به صورت جزئی و مقدار فضا این گونه است که هزینه تنها بر اساس میزان فضا (واحد متر) تعیین می شود که مقدار آن توسط اتحادیه تعیین می شود. اما در حالت کلی، این گونه است که هزینه نهایی برای هر واحد و بر اساس متراژ واحد به صورت جداگانه تعیین می شود که به نوع لوله کشی و جنس لوله های مصرفی نیز بستگی خواهد داشت.

عوامل موثر بر هزینه پایپینگ

از جمله عوامل و پارامترهایی که بر هزینه نهایی پایپینگ تاثیر می گذارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• متراژ فضا
یکی از عوامل موثر بر هزینه پایپینگ، متراژ فضا است که هر چه فضا بزرگ تر باشد، هزینه نیز افزایش خواهد یافت و نکته دیگر این است که هر چه تعداد طبقات ساختمان بیشتر باشد، هزینه لوله کشی نیز افزایش خواهد یافت.
• جنس لوله
نوع لوله ای که در سیستم پایپینگ به کار می رود، بر هزینه نهایی کار تاثیر می گذارد. انواع مختلفی لوله از قبیل لوله چدنی، لوله پلاستیکی و پی وی سی، لوله گالوانیزه یا لوله سفید و لوله های چند لایه در بازار موجود هستند که هر کدام قیمت خاص خود را دارند و هر چه اندازه لوله بزرگ تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.
• اتصالات به کار رفته در لوله
اتصالاتی که در سیستم پایپینگ نیاز است، بر روی هزینه نهایی تاثیر می گذارند، به عنوان مثال، برای لوله کشی آب سرد و گرم، لوله کشی شوفاژ یا لوله کشی آشپزخانه به یک سری اتصالات مانند مغزی، سه راهی، درپوش لوله، داکت لوله کشی و غیره نیاز خواهد بود. هر چه میزان اتصالاتی که به کار برده می شود بیشتر باشد، هزینه لوله کشی بیشتر خواهد شد.
• خدمات جانبی
منظور از خدمات جانبی پایپینگ مواردی مانند لوله کشی برای توالت فرنگی، لوله کشی آبگرمکن، لوله کشی روشویی و از این قبیل موارد می باشد.
• دستمزد لوله کش
در پایان پایپینگ، قطعا لوله کش هزینه ای را به عنوان دستمزد دریافت می کند که معمولا هزینه را بر اساس متراژ فضا تعیین می کند.
با توجه به اهمیت پایپینگ و لوله کشی در ساختمان، بسیار مهم است که این کار به دست افراد متخصص سپرده شود تا از ایمنی و کیفیت کار اطمینان حاصل شود و از بروز هر گونه خرابی و آسیب در آینده و متقبل شدن هزینه های بیشتر پیشگیری شود. اگر برای نصب و اجرای لوله کشی ساختمان خود به افراد متخصص نیاز دارید، از کارشناسان ما در گروه رستاک کمک بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *