فهرست مطالب

میلگرد ساده

میلگرد ساده

میلگرد، یکی از پرمصرف ترین قطعات فولادی است که در تمامی پروژه های ساختمانی و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد آرین در واقع به عنوان تقویت کننده بتن استفاده می شود، چرا که بتن از مقاومت کششی پایینی برخوردار است و استفاده از میلگرد می تواند در پیشگیری از بروز ترک داخل بتن موثر عمل کند و استحکام سازه را افزایش بدهد. میلگردها از نظر شکل ظاهری به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شوند که هر یک کاربرد خاص خود را دارند و ما در این مقاله به بررسی کامل میلگرد ساده خواهیم پرداخت.

میلگرد ساده چیست؟

میلگردهای ساده، میلگردهایی هستند که دارای سطح کاملا صاف و بدون آج هستند و از آن ها به صورت محدود و برای افزایش مقاومت کششی بتن استفاده می شود. میلگردهای A1 از نوع ساده هستند که با عدد 240 نامگذاری و در قطر 6 تا 200 میلی متر و به طول 6 یا 12 متر تولید می شوند و نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که میزان مقاومت کششی آن ها پایین است و به همین خاطر در دسته فولادهای نرم قرار می گیرند.

میلگردهای ساده به دو صورت شاخه ای و کلافی در بازار عرضه می شوند که هر یک کاربردهای خاص خود را دارند. میلگردهای کلاف در قطرهای پایین تر و نازک تری تولید می شوند و از آن ها در ساخت سیم بگسل، توری، فنر و یا انواعی از مفتول های صنعتی استفاده خواهد شد.

Simple rebar

کاربردهای میلگرد ساده

با توجه به پایین بودن مقاومت کششی این نوع میلگردها، از آن ها برای دورپیچ اعضای سازه ای بتن آرمه ستفاده می شود و استفاده در دیگر بخش های سازه ممنوع می باشد. این نوع از میلگردها برای عملیات جوشکاری و آهنگری مناسب هستند و می توان در برخی موارد از آن ها در نما استفاده کرد. اما توجه داشته باشید که استفاده از میلگردهای بدون آج به عنوان آرماتور حرارتی ممنوع است، چرا که به دلیل نداشتن آج در حرارت های بالا دچار ترک خوردگی های انقباضی خواهند شد.

عمده استفاده این نوع میلگرد در صنایعی مانند صنعت ساختمان سازی، قطعات صنعتی و شف های صنعتی است و می توان از آن ها در سقف های تیرچه بلوک نیز استفاده کرد.

تولید میلگرد ساده

میلگردهای ساده به روش نورد گرم تولید می شوند، به این صورت که ابتدا شمش داخل کوره هایی با دمای 110 درجه سانتی گراد قرار می گیرد و جریانات گردابی به آن وارد می گردد تا به صورت یک استوانه باریک و رولی در بیاید. سپس عملیاتی بر روی آن ها انجام می شود که از قطرشان کاسته و به طول شان افزوده می شود و به دلیل این که نباید هیچ نوع آجی روی آن ها ایجاد شود، بدون گذر از مرحله استند، در طول های مشخص برش داده می شوند و در پایان در اندازه های مورد نظر بسته بندی خواهند شد.

قیمت میلگرد ساده

قیمت خرید میلگرد ساده تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد، از جمله:

  • نوسانات ارز که تمامی قیمت ها در ایران بر اساس قیمت دلار محاسبه می شوند.
  • میزان عرضه و تقاضا که هر چه تقاضا برای خرید بیشتر و عرضه آن کمتر باشد، قیمت ها بالا می رود و بالعکس.
  • هزینه های حمل و نقل که می تواند از طریق کشتی و یا کامیون های حمل بار باشد و هزینه بنزین و سوخت نیز محاسبه خواهد شد.
  • تاثیر صنایع که قطعا هر چه صنعتی که از این نوع میلگردها استفاده می کند، فعالیت بیشتری داشته باشد، میزان تقاضا نیز افزایش خواهد یافت.
  • تورم جهانی

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه میلگرد ساده و هم چنین خرید بدون واسطه و مستقیم این قطعه فولادی، با کارشناسان ما در رستاک تماس بگیرید.

مطالب بیشتر:

کانکس پیچ و مهره ای

عرضه میلگرد در بورس کالا

تجهیزات صنعت نفت و گاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *